Android Güncelleme Nasıl Yapılır (Güncellenir)

android

Samsung başta olmak üzere Iphone dışındaki telefonların neredeyse tamamı tarafından kullanılan Android modellerinin (Samsung, Lenovo, Huawei, LG, HTC, Huawei, General Mobile) telefon yazılım güncellemesi nasıl yapılır aşağıda bununla ilgili ayrıntılı ve teknik açıklamalar yer almaktadır.

ANDROID NASIL GÜNCELLENİR? – IOS GÜNCELLEME YAPMA

Aşağıda yer alan yönerge Samsung S9, Samsung S8, Samsung s7, Samsung Core Duo serisi, Lenovo, LG, Huawei, General Mobile, Xiaomi telefonlar için geçerli olmaktadır.

Telefonunuzu şarja takın ve Wi-Fi ile internete bağlanın.
Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye dokunun.
İndir ve Yükle seçeneğine dokunun. Android’in güncelleme için daha fazla alana ihtiyaç duyduğunu belirten ve bazı uygulamaları geçici olarak kaldırmanızı isteyen bir ileti görüntülenirse Sürdür’e veya Vazgeç’e dokunun. Android kaldırdığı uygulamaları daha sonra yeniden yükler. Vazgeç’e dokunursanız bir sonraki aşamada ne yapmanız gerektiğini öğrenin.
Yükle’ye dokunun.
İstenirse parolanızı girin.  (Iphone güncelleme doğrulanıyor uyarısı alabilirsiniz.)

Android son güncelleme yapma şu şekildedir. Android güncelleme yapmıyor sorunu ile karşılaşırsanız, Aygıtınızda yeterli saklama alanının olmaması, Güncellemenin indirilmesinin uzun sürmesi veya Güncelleme sunucusuna erişilememesi durumları söz konusu olabilir. Bu üç durumu tek tek deneyin.

Android güncelleme kaç saat sürer?
Android güncelleme ne kadar sürer sorusunun net bir cevabı yoktur. Bu internet hızınıza ve telefonunuzun sistem kullanım durumuna göre değişmekle beraber güncelleme paketinin büyüklüğüne de bağlı olarak değişmektedir.

*** Android yazılım güncelleme hatası hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. yazdıklarınız, anında yayınlanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>