IOS – Iphone Güncelleme Nasıl Yapılır (Güncellenir)

iphone

Özellikle 18 yaş altı gençler arasında sıkça kullanılan Iphone modellerinin (Iphone X – Iphone 8 – Iphone 7 – Iphone 6 – Iphone 5) telefon yazılım güncellemesi nasıl yapılır aşağıda bununla ilgili ayrıntılı ve teknik açıklamalar yer almaktadır.

IPHONE NASIL GÜNCELLENİR? – IOS GÜNCELLEME YAPMA

Aşağıda yer alan yönerge Iphone X – Iphone 8 – Iphone 8S Plus- Iphone 7 – Iphone 7S Plus- Iphone 6 – Iphone 6S Plus- Iphone 5 – Iphone 5S Plus- Iphone 4 – Iphone 4S Plus için geçerli olmaktadır.

Telefonunuzu şarja takın ve Wi-Fi ile internete bağlanın.
Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye dokunun.
İndir ve Yükle seçeneğine dokunun. iOS’in güncelleme için daha fazla alana ihtiyaç duyduğunu belirten ve bazı uygulamaları geçici olarak kaldırmanızı isteyen bir ileti görüntülenirse Sürdür’e veya Vazgeç’e dokunun. iOS kaldırdığı uygulamaları daha sonra yeniden yükler. Vazgeç’e dokunursanız bir sonraki aşamada ne yapmanız gerektiğini öğrenin.
Yükle’ye dokunun.
İstenirse parolanızı girin.  (Iphone güncelleme doğrulanıyor uyarısı alabilirsiniz.)

IOS – Iphone son güncelleme yapma şu şekildedir. Iphone güncelleme yapmıyor sorunu ile karşılaşırsanız, Aygıtınızda yeterli saklama alanının olmaması, Güncellemenin indirilmesinin uzun sürmesi veya Güncelleme sunucusuna erişilememesi durumları söz konusu olabilir. Bu üç durumu tek tek deneyin.

Iphone güncelleme kaç saat sürer?
IOS güncelleme ne kadar sürer sorusunun net bir cevabı yoktur. Bu internet hızınıza ve telefonunuzun sistem kullanım durumuna göre değişmekle beraber güncelleme paketinin büyüklüğüne de bağlı olarak değişmektedir.

*** iphone yazılım güncelleme hatası hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>