Windows Phone 10 Güncelleme Nasıl Yapılır – Geçiş Sorunu

windows phone 10

Her ne kadar sayıları az olsa da, Microsoft’un Nokia’yı satın alıp öncelikle Nokia Lumia telefon modellerinde kendi işletim sistemi olan Windows Phone uygulamasını kullanmaya başlaması daha sonralarında ise Nokia yerine kendi markasını telefon markası olarak kullanıp Microsoft marka telefonlar piyasaya süren şirkete ait işletim sistemini kullananlar için Windows Phone güncellemesi nasıl yapılır aşağıda bununla ilgili bilgiler yer alıyor.

WINDOWS PHONE 10′A GEÇİŞ

Microsoft işletim sistemli telefon sahiplerinin uzun bir süredir aklında olan bir soruydu bu: windows phone 10 çıktı mı çıytıysa ne zaman gelecek veya telefonlara ne zaman yüklenecek? Windows 7, Windows 8 veya Windows 9 kullananlar için Windows Phone 7′den Windows Phone 10′a geçiş, Windows Phone 9 Concept’ten Windows Phone 10′a geçiş ve Windows Phone 8.1′den Windows Phone 10′a güncelleme otomatik olarak telefonunuzla birlikte yapılacaktır. Telefononuzun markası ve modeline göre değişmekle beraber, bazı telefonlarda önceden haber vermeksizin kendi kendine güncelleme yapıp telefonunuza restart atarak (yeniden başlatarak) bazıları da sizden güncelleme onayı isteyerek telefonunuzun işletim sistemini bir sonraki işletim sistemine yükseltmektedir. Peki Windows 10 nasıl kaldırılır? Genel olarak insanlar yeniliği sevmez ve yadırgar. İşte bu kimseler için Win 10 kullanması zor gelebilir ancak ve maalesef birçok telefonda bu otomatik yani kendiliğinden yapıldığından kullanıcılara seçme şansı tanımaz ve dolayısıyla Windows phone 10 kaldırma işlemi yapılamamaktadır.
Windows Phone 10 tam sürüm hangi telefonlara gelecek? Nokia Lumia ve Microsoft başta olmak üzere Windows Phone işletim sistemini kullanan tüm telefonlara gelecek.
Windows Mobile 10 ücretsiz mi ücretli mi? Tüm güncellemeler ücretsiz olarak yapılacak.

*** windows phone 10 ne zaman yayınlanacak hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

 

One thought on “Windows Phone 10 Güncelleme Nasıl Yapılır – Geçiş Sorunu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>